You love me?marry me?or you hate me?3/3

30. srpna 2009 v 14:52 | Kathy |  You love me marry me or you hate me
Tak konečně třetí a poslední část.

Nešla do práce.Vzala si volno.Lucy opět hlídala její kamarádka.Linds odešla z domu dřív,než se Danny vzbudil.Na stole mu nechala ironický vzkaz.Ta blondýna se kterou jsi včera byl má pěknou kabelku.Až mě příště budeš podvádět,zeptej se jí,kde jí koupila.Asi si taky takovou koupím.
Už po páté ji zazvonil mobil.Koukla se na displej.Danník.Z toho jména se jí dělalo zle.Nechápala,jak mu kdysi mohla takhle říkat.Najednou jí na nos spadla dešťová kapka.A pak další.A další.Pršelo stále víc a víc.Běžela se schovat do obchodňáku.Ve druhém patře bylo hračkářství.Vzpoměla si na Lucy.Zamířila po schodech nahoru.

Opatrně zaklepala na dveře kanceláře."Co potřebuješ?"ozval se za ní Mack.Stella zčervenala."můžeme si o tom promluvit vevnitř?"zeptala se tiše.Otevřel jí dveře a vešel za ní."Víš...",začala Stella,"chci se ti omluvit za včerejšek.Za tu pusu.Nevím proč jsem to udělala.Byla to blbost.Asi za to mohlo to víno.Promiň.My dva.....nedokážu si představit že bychom nebyli jenom přátelé.Ale to ty asi taky,ne?"
"nic se neděje."řekl Mac.Stella se na něj usmála a odešla z kanceláře.Smutně jí sledoval.Pak se otočila a podíval se z okna.Počasí jako by žilo v souladu s jeho náladou.Před chvílí svítilo sluníčko.A teď lilo jako z konve.

Stáli na vrcholku mrakodrapu.Pomalu přestávalo pršet.V dálce se objevila duha.Flack držel Angellovou kolem pasu.Jess ukázala nadšeně na duhu.Lepší chvíli si přát nemohl.Nenápadně strčil ruku do kapsy a prozvonil Dannyho.Ani ne za půl minuty mu mobil v kapse zavibroval.Bylo to dohodnuté znamení.

Jess sledovala duhu.A pak....najednou se do vzduchu zvedly barevné balonky.Byly pospojováne tak,že tvořily větu:vezmeš si mě?Pomalu stoupali nahoru.Měli podobnou barvu jako duha.Angellová na ně chtěla upozornit Flacka,přestože si byla jistá,že se přehlédnout nedají.Z výšky viděla plno lidí,jak na ně ukazují.Než ale stačila něco říct,ucítila na prstu něco studeného.Zvedla ruku a uviděla krásný prstýnek.Otočila se.Flack se usmíval.Jess mu nadšeně skočila okolo krku.Bral to jako souhlas.

Stella seděla u počítače a čekala jestli najde shodu v otistcích.Najednou se všichni zvedli a začali ukazovat z okna.Ve vzduchu poletovali balonky,ktré tvořily větu.Usmála se.bylo to romantické.Všichni stáli u okna a sledovali jak balonky stoupají do oblak.Slunko se odráželo od kapiček vody a vytvářelo tak barevnou hru,která udělala balonky ještě krásnějšími.Jenom jediná osoba se nedívala ven.Mac seděl s hlavou zabořenou v dlaních ve své kanceláři.

Danny sledoval jak balonky,které před chvílí vypustil stoupají.Don to s ním plánoval už hodně dávno.Ale až teprve včera večer mu zavolal a domluvil se s ním na dnešek.Přemýšlel,jestli Angellová kývla.Určitě ano.Znovu vzal mobil a vytočil Lindsaynino číslo.Linds mobil ale už po dvou zazvoněních vypla.

Všichni se dívali skrz výlohu.Zvědavě se přidala k lidem u okna.Nemusela dlouho pátrat.Ve vzduchu se vznášeli balonky.Narozdíl od ostatních ale věděla,čí je to práce.Slyšela Donna a Dannyho jak se domlouvají.Trochu Jess záviděla.Smutně se otočila a s medvídkem,kterého koupila pro Lucy,se vydala po schodech dolů.

Stella vyšla z laboratoře.Na chodníku čekal vysoký tmavovlasý muž.Hned k němu zamířila a objala ho.On jí políbil.Pak ho vzala za ruku a šla s ním domů.

Mac sledoval ze své kanceláře Stellu.Nálada se mu zase o něco zhoršila.Jak si jen mohl myslet,že by mezi nimi mohloí něco být.Možná je to takhle lepší.Představa,že by spolu chodily a pak se rozešli....možná by skončilo jejich přátelství...možná by jeden z nich odešel z práce.Ne.Takhle to bylo opravdu lepší.Přesto nedokázal z hlavy vytěsnit obraz jeho a Stell.Jak jí on sám bere za ruku a jdou spolu domů.

Scházela po schodech.Nevšímala si ničeho kolem sebe.Na jednom schodu byla kalůž vody,kterou tam z venku přinesl nějáký zákazník.Nevšimla si jí.Noha jí na louži podklouzla a Lindsay se řítila dolů ze schodů.Dole prolítla prosklenými dveřmi.Zůstala ležet na mokré zemi v hromadě střepů.Kolem se sbíhali lidé.V dálce slyšela houkání sanitky.Instinktivně sevřela v ruce medvídka.

Danny běžel nemocniční chodbou.Před chvílí mu volala Stella.Viděl jí,jak jí vezou na sál.Rozběhl se k ní.Doktoři se ho snažily zastvit.Pokusill se jim vytrhnout,za Linds se už ale zavřeli dveře.Zhroutil se ke stěně.

Čekali na chodbičce.Lindsay před chvílí převezly na pokoj.Lékaři jí ale moc velkou šanci nedávali.Danny byl u ní.Stella držela malou Lucy.Hawkes se bavil s doktorem.Když se vrátil,tvářil se neštastně.Don na něj tázavě pohlédl."Má plno zlomenit,ale to by nebylo nejhorší.Při pádu se hodně uhodila do hlavy.Nevypadá to dobře."Řekl tiše.Pak se otevřeli dveře.

Držel jí za ruku.Nehýbala se.Občas se jí klidně zachvěla víčka.To,společně s pronikavým pípáním,bylo jediné,co mu dávalo naději.Ještě žila.Vzpoměl si na svou minulou návštěvu nemocnice.Také seděl u její postele.Ale z jiného důvodu.Z chodby slyšel tlumené hlasy.Věděl,že se baví o něm.Občas zaslechl dětské žvatlání.Pohlédl na ruku ,kterou držel.Opatrně jí pohladil.A pak se ozval dlouhý pronikavý zvuk.Vystřídal ono pípání.Věděl co to znamená.Do pokoje vešel doktor.Pohlédl na pacientku.Pak zavrtěl hlavou.Bylo mu jasné ,že to takhle dopadne,ale doufal......Pustil její ruku a naposledy jí dal pusu na čelo.Pak vyšel ze dveří.

Nebyl schopný se nikomu kouknout do očí.všichni pochopili co se stalo.Lucy,která v ruce držela plyšového medvídka-Danny věděl že měl být pro ní-se rozbrečela.Vadilo jí to ticho.Nevěděla ještě co znamená.Chtěla svou mámu.Danny vyšel ven.Znovu pršelo.Nenáviděl déšť,nenáviděl doktory,nenáviděl i toho plyšového medvídka.To všechno mohlo za to,že už tu Linds není.Šel bez zastavení.Bylo mu jedno kam dojde.Už na tom nezáleželo.Jeho život skončil ve chvíli,kdy pustil její ruku a odešel z pokoje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 gil-horatio-mac gil-horatio-mac | Web | 30. srpna 2009 v 14:55 | Reagovat

Hezká povídka :) U mě je bleskovka :)

2 Cathy Cathy | E-mail | Web | 30. srpna 2009 v 15:04 | Reagovat

Krásna poviedka ... smutná ale krásna ... :)

3 Dana Dana | Web | 30. srpna 2009 v 16:46 | Reagovat

Beee to je tak smutný..tak smutný a krásný.. Je mi líto Dannyho samozřejmě, ale Maca možná víc.

4 gil-horatio-mac gil-horatio-mac | Web | 30. srpna 2009 v 17:51 | Reagovat

Máš u nás diplom :)

5 Patty-SB Patty-SB | Web | 30. srpna 2009 v 20:42 | Reagovat

ouuu, tak to je smutné...na jednu stranu mě těší Jess a Flack, ale s Linds mě to moc mrzí...jinak povídka krásná a smutná zároveň a takové mám ráda:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama